Quantcast
Channel: Bitininkų forumas - Visos temos
Viewing all articles
Browse latest Browse all 35678

PASTEBĖJIMAI - PATARIMAI

$
0
0
Paveikslėlis Jeigu atėjęs į bityną, ant vienos iš medžio šakų pastebėjai greta vienas kito 2-3 nedidelius spiečius, negalvok, kad jie iš skirtingų šeimų. Greičiausiai jie visi iš vienos šeimos išskridę tuo pačiu metu su gelbėjimosi motinomis ir nenustebk, jei kiekviename spiečiuje rasi po 2-3 jaunas nevaisingas motinas. Šiuo atveju, gali pasielgti dvejopai: jei reikia jaunų vaisingų motinų, nieko nelaukdamas tuos spiečiukus susemk į atskiras spietines ir suleisk į skirtingus avilius motinų apsivaisinimui, jei motinų nereikia- spiečių semti neskubėk, už poros valandų iš tų spiečiukų pasidarys vienas didelis ir vėliau galėsi susemti. Kitą dieną tame spiečiuje bus tik likusi viena motina.
Jei žinai iš kurio avilio tie spiečiai išskrido, išlaužyk likusias dar neišsiritusias motinas, o palaukęs vakaro, tą spiečių nuo šakos gali drąsiai sukratyti į tą avilį iš kurio jis ir išskrido.
Paveikslėlis
Jei priėjęs prie avilio girdi neįprastus garsus - pypsėjimą ar kvaksėjimą, žinok, kad atidaręs avilį gali prisigaudyti gerų spietybinių motinų. Pypsi motinos, kurios renka savo bičių palydą spietimui, o kvaksi tos, kurios dar neišsiritusios. Gali jaunų motinų pamatyti besislepiančių už diafragmos ar tupinčių virš apkloto. Žinok šitaip darydamos jos vengia žūtbūtinės kovos dėl išlikimo ir laukia, kol tos su spiečiukais išskris ar tarpusavyje išsipjaus, o tada galės grįžti ir be kovos užvaldyti šeimą.
Paveikslėlis
Jeigu šiltuoju metų laiku, kada motinos deda kiaušinius, staiga jas stipriau apipurkši ar užpilsi šaltoko vandens, motina kelias dienas visai nustoja dėjusi, o vėliau vėl pradėjusi, deda tik neapvaisintus. Manoma, kad nuo staigaus atšalimo, įvyksta pilvelio uždegimas ir dėl pakilusios temperatūros prapuola traninės spermos gyvybingumas. Neretai motina iš vis nebepradeda dėti ir žūsta.
Paveikslėlis
Yra manančių, kad bites rudenį parsivežant iš viržių ar kitų vėlyvų rudeninių medingų augalų ganyklų, reikia pervežti vidurdienyje, saulėtą dieną, kada daug senųjų lauko bičių yra darbe ir dar vežant nekamšyti lakų, kad senosios lauko bitės pasiliktų ganyklose, o kita dalis pasimestų pervežant. Manoma, kad senosios lauko bitės vėlyvose žydinčių augalų ganyklose apsikrečia nozemos sporomis ir, vėliau, jos dalyvaudamos rudeninio maisto perdirbime, tomis sporomis užkrečia ir maistą, ir kitas dar sveikas jaunas bites.
Teko girdėti, kad šitaip daro kai kurie Amerikos bitininkai.
Paveikslėlis
Manau, kad bitės blogas gelbėjimo motinas ar blogai bitininko užaugintas ilgai nelaiko, o tą patį sezoną keičia į kokybiškas tyliuoju būdų.
Vienas bitininkas lietuvis, dirbantis Prancūzijos bityne „Bitutė ratuota““ rašė, kad prancūzų bitininkai, išvežę į medingų augalų ganyklas bičių šeimas skiria pusiau taip, kad kiekvienoje pusėje liktų korių su kiaušinėliais ir daugiau jomis nesirūpina. Palieka joms pačioms užsiauginti jaunas gelbėjimosi motinas ir pasirūpinti, kad jos būtų kokybiškos. Manau, kad jie, taip darydami, vadovaujasi bičių sugebėjimu pačioms užsiauginti ir jei reikia dar kartą pasikeisti į kokybiškesnę.
Mūsų senoliai bitininkaudami „kelmuose“ be rėmų, taip pat imdami (pjaustydami) medaus korius, neretai mirtinai sužalodavo motiną, bet šeimos dėl to neišnykdavo, o kitais metais būdavo darbingos ir net spiečius leisdavo.

Statistika : Parašytas TRANAS • 20 Sau 2009, 22:27 • Atsakymai 86 • Peržiūrėta 6571

Viewing all articles
Browse latest Browse all 35678

Trending Articles